תחומי עיסוק

משרד עורכי דין זהר סגל בעל ניסיון רב בתחום המשפט האזרחי מסחרי לרבות, בתחום ההוצאה לפועל ופשיטת רגל, מקרקעין, דיני משפחה ותחום החוזים. 

דיני ההוצאה לפועל

במדינת ישראל פועלת מערכת של הוצאה לפועל, ותפקידה לדאוג למימוש פסקי דין שנקבעו על ידי בית המשפט. משרדנו מתחמה בדיני ההוצאה לפועל על בוריו: טיפול בתיקי הוצאה לפועל, גביית צ'ק חוזר, צווי מאסר, צווי הבאה ללשכת ההוצאה לפועל, עיקולים, טיפול בתביעות פינוי, תפיסת נכסים ושליטה בהם, ביטול הגבלות על רישיון נהיגה ו/או עיקולי משכורת ו/או עיקולי מיטלטלין, פשיטות רגל, צווי תשלומים, איחוד תיקים ועוד.

דיני מקרקעין

דיני המקרקעין עוסקים בזכויות ובחובות אשר קשורות לשימוש שלנו במקרקעין. משרדנו בעל ניסיון רב במכירה, רכישה, חוזי השכרה, בניה, הוספת מרפסות, הסכמי שיתוף, פניות לקבלנים, העברה ורישום של זכויות במקרקעין, קבוצות רכישה וייעוץ משפטי מקצועי בתחום התוכנית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה (תמ"א 38). בנוסף, משרדנו מעניק ייצוג משפטי במקרה של פינוי פולש ושמירה על זכותו הקניינית של אדם במרחבו הפרטי.

דיני משפחה

דיני המשפחה עוסקים בזכויות ובחובות הנגזרות מדיני המעמד האישי והמשפחתי. משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג משפטי ומקצועי בתחום דיני המשפחה: גירושין, אלימות במשפחה, תשלומי המזונות (הגדלת / הפחתת תשלומי מזונות) נישואים אזרחיים, הפרת הבטחת נישואים, ענייני שלום בית, גניבת זרע, חטיפת ילדים, משמורת על קטינים, משמורת משותפת, הסדרי ראייה, צוואות וירושות ועוד.

פשיטת רגל

פשיטת רגל הוא הליך חדלות הפרעון אשר חל על חייבים שהם יחידים (בניגוד לחברות בע"מ אשר נכנסות להליך פירוק). משרדנו בעל נסיון רב בייצוג בהליכי פשיטת רגל לרבות ייצוג חייבים בהוצאה לפועל, הסדרי חוב, ביטול עיקולים על חשבונות בנק ומחיקת חובות.

ביום 15/9/19 נפל דבר. ביום זה נכנס לפועל חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מהווה מהפכה ממשית במבנה היסודי והמבני של הליך חדלות הפירעון מאז ועד היום בכל הנוגע לבקשות יחיד ולתאגידים.

 

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי בא תחת פקודת פשיטת הרגל אשר עסקה בתחום חדלות הפירעון תחת ניצוחו של בית המשפט המחוזי.

משרדנו מתמחה בהליכי פשיטת רגל וחדלות פירעון עם ניסיון מוכח בתחום. יש לנו התמחות ייחודית בכל מה שקשור לחדלות פירעון.

 
businessman-male-lawyer-judge-consult-ha

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר (מעל גיל 18), הממנה, המבין את משמעותו של ייפוי הכוח ותוצאותיו, לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בהם בעצמו, למשל עקב מחלת זקנה (כמו דמנציה), מוגבלות נפשית וכיו"ב.

מטרת ייפוי הכוח היא לאפשר לאדם להפקיד את קבלת ההחלטות בעניינו בידי אדם אחד או יותר שהוא סומך עליהם (מיופה כוח). למידע מפורט על סמכויות מיופה הכוח והתנאים שחלים עליו ראו מיופה כוח לייפוי כוח מתמשך.

ייפוי כוח מתמשך יכול להיות בעניינים אישיים (כולל רפואיים) ובענייני רכוש, בכולם או בחלקם. כניסתו לתוקף של ייפוי הכוח רלוונטית רק לתחומים שצוינו בו במפורש:

ייפוי כוח מתמשך בעניינים אישיים מתייחס לרווחתו האישית של האדם, לצרכיו היומיומיים, למקום מגוריו, לבריאותו, לענייניו הגופניים, הנפשיים או החברתיים. עניינים אישיים עשויים לכלול גם עניינים רפואיים, אך ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך שמתייחס לעניינים הבריאותיים בלבד. למידע נוסף ראו ייפוי כוח לטיפול רפואי.

ייפוי כוח מתמשך בענייני רכוש מתייחס לטיפול בכלל נכסיו, כספיו והתחייבויותיו של האדם.

האדם שעורך את ייפוי הכוח ( הממנה ) יכול לקבוע באופן כללי כי מיופה הכוח הוא האדם המוסמך לקבל בשמו החלטות עתידיות, ולהשאיר למיופה הכוח את שיקול הדעת לגבי תוכן ההחלטות, או שהוא יכול לפרט מהו רצונו לגבי תוכן ההחלטות שיתקבלו בנושאים השונים, וזאת באמצעות קביעת "הנחיות מקדימות".

מיופה הכוח

מיופה הכוח חייב להסכים למינויו על ידי מייפה הכוח ולא ניתן להכריח אותו לשמש מיופה כוח.

ניתן למנות את אותו מיופה הכוח לכל העניינים הרצויים, אך ניתן גם למנות מספר מיופי כוח.

ניתן להחליט על מינוי מיופה כוח חליפי למקרה שמיופה הכוח הראשון לא ירצה או לא יוכל לפעול.

ניתן לקבוע אם מיופי הכוח יפעלו במשותף או בנפרד, מהו היקף הסמכויות והאחריות של כל אחד מהם וכן מי יכריע במקרה של מחלוקת ביניהם.

על מיופה הכוח לפעול על פי הנחיות הממנה, אך אם ההנחיה בלתי אפשרית לביצוע, בלתי חוקית או שביצועה עשוי לפגוע בצורה חמורה באדם - אסור למיופה הכוח לפעול לפיה, והוא רשאי לפנות לבית המשפט כדי לקבל הוראות.

הממנה רשאי לקבוע "אנשים מיודעים", שיקבלו מידע או דיווחים ממיופה הכוח על החלטות שקיבל או פעולות שביצע או לקבוע שהאפוטרופוס הכללי יפקח על מיופה הכוח.